niedziela, 8 maja 2011

VOICES FROM TIBET VOL.II


Płyta zawiera obszerne fragmenty dobroczynnego koncertu zorganizowanego przez sympatyków kultury Tybetu w Muzeum -manggha- w Krakowie, który odbył się 09.06.2010 roku. Materiał na płycie rozpoczyna kompozycja Hard time Anny Nacher - słowa / muzyka, gitara, głos, zagrana w specjalnym składzie: Robert Brylewski - gitara elektryczna, Urszula Stosio - gitara elektryczna, Janek Kubek - tabla, Andrzej Widota - elektronika, Marek Styczyński - trąbka sygnałowa. Utwór ten znajdziecie w dwóch wersjach studyjnych na później nagrywanej płycie Enjoy Tree's !
W pamiętnym koncercie wziął udział także Maciej Góralski, kustosz Muzeum Azji i Pacyfiku, muzyk, poeta i tłumacz, który dynamicznie podał tekst Sutry Szarego Niedźwiedzia - Gary Snydera z improwizowaną ścieżką muzyczną wykonywaną przez wym. wyżej muzyków. Na płycie znalazły się także wokalne improwizacje Anny Nacher ze spontanicznym udziałem grupy mnichów buddyjskich, a pośród nich z fenomenalnym śpiewakiem liturgicznym Tashim ! Materiał na płycie kończy fragment liturgii wokalnej wykonywanej przez grupę mnichów. Całość zarejestrował z sali, systemem field recordings Mirek Badura. Redakcji dokonał M. Styczyński, obróbkę studyjną i mastering wykonał, jak zwykle, Piotr Pietrzak z NS Studio. Fotografie użyte na okładce pochodzą z koncertu i wykonali je: Kasia Gierszewska i Bogdan Kiwak. Płyty są powielane na zawodowych powielarkach i opatrzone kolorowym nadrukiem.
Płyta stanowi dobre uzupełnienie wydawnictwa VfT Vol.I i dokumentuje jeden z wielu wysiłków na rzecz Tybetu jakie podejmowane są w Polsce.
Płyty zaakceptowała Fundacja - Acala- (www.tibethouse.pl) - główny organizator pobytu mnichów w Polsce.
Płyta ma 37'46" min. i jest 35 pozycją archiwum dźwiękowego World Flag Records.
WFR 035/2010 : Voices from Tibet Vol.II Live recordings from -manggha- Museum concert, 09.VI.2010, Kraków, Poland.

Brak komentarzy: