sobota, 14 maja 2011

TEAM - nowy człowiek Flagi!


Przypominam, że archiwum Karpat Magicznych jest porządkowane przez opracowywanie serii płyt (CDR, CD, DVD) w formie samodzielnych wydawnictw. Rozpoczęliśmy w 2004 roku płytką Anna Nacher&Marek Styczyński: SLOVAKIA (WFR 001/2004), a kilka dni temu zakończyliśmy opracowywanie płyty z numerem 038/2011 !
Początkowo w pracy pomagał nam Tomek Bereziński (nawet przygotował jeden z remixów nagrań z podróży pociągami po Słowacji) i Andrzej Widota, ale właściwa seria rozpoczęła się od dołączenia do nas Bogdana Kiwaka - fotografika o skłonnościach do eksperymentowania i człowieka o świętej cierpliwości. To od pomysłu aby płyty bardzo starannie ilustrować fotografiami, przygotowywać wkładki z tekstami i czasem pakować płyty w pudełka na DVD, zaczęło się stopniowe doskonalenie serii. Płyty są zawsze przygotowywane w studiu, mają mastering i tylko ekonomia stoi na przeszkodzie aby były normalnie produkowane w dużym nakładzie. A ekonomia jest ważna, bo seria World Flag Records nie jest nastawiona na zysk i dba jedynie o częściowy zwrot poniesionych kosztów materiałów i usług za jakie musimy zapłacić.
Wydawać by się mogło, że taki "interes" nikogo nie przyciągnie... a tu od tych pionierskich lat 2004-2006 przybywa ludzi Flagi: naturalnie wszedł do teamu Mirek Badura (budowniczy moich generatorów Badoog, świetny łowca dźwięków otoczenia i ostatnio także adept thereminovoxa), Piotr Pietrzak z NS Studio to postać całkiem kluczowa, bo to On opracowuje i przygotowuje technicznie nagrania, czasem je realizuje i wnosi wiele własnych pomysłów. Kilka tygodni temu pojawił się w naszym zespole świetny grafik i designer komputerowy Tomek -Rolnik- Czermiński, który stacjonuje w Częstochowie. Tomek świetnie opracował ulotkę - katalog dla WFR, nieco później moją wstępną broszurę Wprowadzenie do etnobotaniki... , plakat i kilka świetnych zaproszeń na koncerty Karpat. Myślę, że zrobimy jeszcze wiele ciekawych wydawnictw razem?! Tak czy siak, jest nas więcej i to bardzo mnie cieszy.
Na obrazku przygotowanym przez Bogdana do pierwszego wpisu na temat teamu WFR pojawił się więc ostatnio Tomek (w kowbojskim kapeluszu - po prawej stronie), ale niestety, nie ma już z nami legendarnej Koci Aburej, która całymi dniami i nocami doglądała pracy leżąc pod lampką! Jest w naszej pamięci i dlatego pozostanie honorową członkinią teamu Flagi.
Przypominam zainteresowanym, że płyty z serii WFR są do nabycia na portalu www.serpent.pl (tam także sample i możliwość ściągnięcia całych płyt w mp3 !) oraz przy okazji naszych koncertów i warsztatów. Jest też na Serpencie wersja angielska katalogu płyt World Flag Records! Polecajcie znajomym poza strefą budyniu!
Płyt Flagi nie kupicie w sklepach. Kontakt w sprawie płyt, reedycji, katalogu i planów wydawniczych: bogdankiwak@gmail.com lub marek.styczynski@gmail.com albo poprzez stronę domową Karpat Magicznych: www.magiccarpathians.com

Brak komentarzy: