niedziela, 8 maja 2011

NA KORENU : Michal Smetanka Solo


Płyta powstała specjalnie dla naszej serii! Na Korenu zawiera 5 utworów o łącznym czasie 27' 17 w których Michal Smetanka używa archaicznych instrumentów muzycznych ze Słowacji: gajdicy, fujary detwiańskiej, koncovek, fujarek i fujarek podwójnych, rogu sygnałowego, drumli, gajd i innych oraz : mis tybetańskich, tampury elektronicznej (Radel), bębna, deszczowego patyka, akordeonu, Yamahy DGX 630 i głosu. Wszystkie kompozycje mają swe źródło w tradycyjnej muzyce pasterskiej Karpat i są opracowane przez autora.
Okładkę zdobi fotografia M. Styczyńskiego - Spisski Hrad w mgle, wykonana z okolic domu Michala Smetanki w Górach Lewockich oraz fotografie Bogdana Kiwaka wykonane w ramach sesji fotograficznej na potrzeby wydawnictwa Monografie instrumentów karpackich Vol.I/2009 i na potrzeby promocji warsztatów i koncertów.
Materiał muzyczny zarejestrował i opracował studyjnie Stefan Gencur w Studiu Gencur na Słowacji. Płyta jest powielana na zawodowym sprzęcie kopiującym i posiada kolorowy nadruk.
WFR 037/2011 Więcej informacji o Michale Smetance znajdziesz na: www.smetankovo.sk
Najnowsza płyta Michala Smetanki pt. Karpa Ton wydana na Słowacji wiosną 2011 roku jest dostępna także u nas! Płyta zawiera 9 kompozycji o łącznym czasie 51'36".

Brak komentarzy: