piątek, 30 stycznia 2009

WARSZAWA / CONCERT


Jeszcze jedno wydawnictwo zawierające fragmenty koncertu Karpat Magicznych z 2003 roku... tym razem w wyjątkowym składzie : Anna / Marek / Tomek Radziuk i Wojcek Czern. Miejsce też interesujące : Jazzgot Dramatyczny Club. Graliśmy we wszystkich trzech lokalach klubu Jazzgot w Warszawie i ten był drugim z kolei.
Płyta jest długa ( 55' 20") i zawiera swobodne improwizacje nt. kompozycji jakie znalazły się na regularnym albumie CD pt. "Euscorpius carpathicus" wydanym przez OBUH Records. Wojcek Czern to właściciel i strażnik analogowego studia i całego wydawnictwa OBUH ale także świetny muzyk. Podczas tego koncertu grał na wielkim syntezatorze Moog z pionową krosownicą i tymi wszystkimi niezwykłymi walorami starszych typów tego instrumentu. Nasze koncerty w Jazzgocie były zawsze udane i gromadziły sporo ludzi ale ten był szczególnie swobodny i inspirujący do improwizowania. W tekstach Ani jest sporo prawdy o naszym życiu w 2003 roku i fragment o makaronie...nie jest wcale reklamą! Muzycznie to były bogate czasy i do Warszawy jeszcze chciało się jechać...
Na okładce Bogdan wykorzystał nocną fotografię Pałacu Kultury i Nauki (tam mieścił się Jazzgot) w Warszawie wykonaną przez Nataszę Styczyńską oraz ksylografię z Nepalu.

Brak komentarzy: