niedziela, 1 marca 2009

SOPATOWIEC SESSION DVD


DVD z numerem WFR 022 (WFR 021 jeszcze w przygotowaniu) to pierwsze nasze filmowe ujawnienie. W ok. 18-sto minutowym filmie zrealizowanym przez Waldka Czechowskiego dokumentalistę, podróżnika, badacza kultury, poetę, działacza społecznego i ekologicznego...zawarta została relacja z sesji nagraniowej na Sopatowcu, w Beskidzie Sądeckim. Sesja odbyła się z okazji 10-lecia pracy Karpat Magicznych w październiku 2008 roku. Do celebracji koncertu i nagrań zaprosiliśmy Erica Arna (Primordial Undermind, USA) i Andrzeja Widotę (The Band of Endless Noise, Ślask). Film jest relacją z sesji ale także pokazuje doskonale gospodarstwo Gosi Kacner czyli "Sopatowiec". Płytce towarzyszy obszerny opis w wersji polskiej i angielskiej oraz kilka fotek pod hasłem : Sopatowiec Session : who is who ?
Waldek świetnie uchwycił atmosferę Sopatowca i nasz system pracy, są w filmie wypowiedzi Erica, Andrzeja, samego reżysera, publiczności. My powstrzymaliśmy się tym razem od gadania...
Sesja na Sopatowcu ( w studiu i sali koncertowej zaaranżowanym w przystosowanej stodole z widokiem na Beskid Sądecki, Dunajec i Gorce) okazała się niezwykle interesująca i zaowocuje nową płytą Karpat Magicznych, płytą koncertową oraz płytką reportażową z sesji. Ta ostatnia, zrealizowana bardzo dobrze przez Mirka Badurę, jest właściwie gotowa i będzie miała numer WFR 021.
Dwa nagrania solowe Ani (w jednym pięknie i dyskretnie towarzyszy Jej Andrzej Widota) z sesji ukażą się w Holandii... ale to już inna bajka.

Brak komentarzy: