poniedziałek, 30 stycznia 2012

ACID STASI HOUSE na kasecie magnetofonowej!


W przygotowaniu jest limitowana edycja kasety magnetofonowej z sesją Acid Stasi House zarejestrowaną w grudniu 2011 i wydaną 15 stycznia 2012 w formie (free) opublikowanej na Free Music Archive. Po pierwszych dwóch tygodniach od umieszczenia sesji w sieci i dość ograniczonej promocji (może raczej informacji) zatotowaliśmy na dzisiaj 1686 ściągnięć! To cieszy.

Sesja została zarejestrowana w salce prób w dawnym budynku służby bezpieczeństwa NRD w Berlinie i nazwa odnosi się do stasi czyli zdrobnienia dość ponurej nazwy: Ministerium fur Staatssicherheit.

W sesji zagrał Jacek E Zero - vintage electronics, głos, znany z projektu The Curators (wydanego kiedyś w ramach WFR jako dokumentacja ich sesji), Anna Nacher - steel lap guitar, Alaskan fire drum i oczywiście: głos! Marek Styczyński - grałem na badziewnych skrzypcach elektrycznych, ale były jedynie elementem systemu elektronicznego (voice generator!), a często skrzypce traktowałem także perkusyjnie.

Sesja udostępniona obejmuje 10 fragmentów, lekko tylko dostosowanych do parametrów technicznych dogodnych dla odsłuchiwania. Cała udostępniona sesja trwa 57'39".

Rejestracja i opracowanie techniczne, redakcja jest pracą Jacka E Zero i Anny Nacher.
Całość wyprodukowaliśmy w duecie Nacher / Styczyński, także my dobraliśmy tytuły dla fragmentów sesji i dla całej publikacji.

Kasetę opracowujemy w pełnym składzie roboczym WFR: Mirek Badura przygotował master kasety, Bogdan Kiwak przygotowuje okładkę. Wszystkie fotografie z sesji, tytuł wystukany na starej, niemieckiej maszynie do pisania jest dziełem M. Styczyńskiego.
Kaseta będzie dostępna w małym i numerowanym ręcznie nakładzie od połowy lutego 2012!
Kilka sztuk będzie do nabycia przez portal Serpent.pl, a reszta bezpośrednio u nas: bogdankiwak@gmail.com lub po koncertach.

Sesji towarzyszy pilot z fotografiami zrobionymi w trakcie nagrywania (!) dos†ępny na You Tube oraz pełniejszy opis na naszej głównej stronie www.magiccarpathians.com

Na obrazku pierwsza, robocza wersja okładki kasety.

Brak komentarzy: