poniedziałek, 20 kwietnia 2009

RAILWAY STATION - CONCERT


No i jest WFR 025 czyli ćwierć setki wydawnictw naszej "Flagowej" biblioteki muzycznej! Jak przystało na wędrowców to zapis koncertu na stacji kolejowej ... Tytuł trochę kokieteryjny gdyż ta "stacja kolejowa" to jeden z ciekawszych ośrodków sztuki współczesnej w Europie, ale.... To ALE polega na tym, że jest to jednocześnie czynny przystanek kolejowy w Żylinie (SK), nazywa się STANICA czyli stacja i graliśmy tam także w czasach kiedy była lekką ruiną z wielkim dołem w miejsce podłogi !
Na płycie są bardzo starannie opracowane nagrania koncertowe ze Stanicy, lekko tylko poprawione w NS Studio. Koncert został zaaranżowany specjalnie pod te nagrania i zgromadził sporą publiczność. Pink Baret (pisownia B. specjalnie skrócona) to przytomni muzycy i koncert był całkiem interesujący.
Na okładce znajdziecie foty Bogdana, które zrobił podczas koncertu i akcji : "fotografia organiczna" obok budynku Stanicy. A to "obok budynku" to też ciekawa opowieść : to tworzący się ogród - park z zielenią ale i obiektami sztuki. Kiedyś ma to być "zvukova zahradka" czyli ogród dźwiękowy". Zaprojektowałem kilka urządzeń dźwiękowych ale .... jeszcze nie czas?!
KONTAKT do Bogdana Kiwaka : bogdankiwak@vp.pl

Brak komentarzy: