poniedziałek, 14 grudnia 2009
30 !
No i nazbierało się 30 tytułów naszej "flagowej" serii... Opis nt. ekipy, która te wydawnictwa przygotowuje znajdziecie czytając wpis z 30. XII.2008 roku pt. World Flag Records Crew. Od tamtej pory do ekipy włączył się Andrzej Widota (tłumaczenia, miksy i remiksy...) a Bogdan Kiwak zyskał dodatkowy adres mailowy : bogdankiwak@gmail.com
W przygotowaniu jest już nowa płyta Karpat Magicznych pt. " Acousmatic Psychogeography". Planujemy także wydanie katalogu - książki ze zbiorem moich tekstów.Zainteresowanych naszą muzyczną działalnością zapraszamy od nowego roku na stronę : www.cybertotem.eu
Na mojej focie górski rejon na pograniczu Serbii i Bułgarii.
piątek, 11 grudnia 2009
CYBERTOTEM REMIX PROJECT c.d.
Odtruwająca mieszanka dźwiękowo-muzyczna CRP, wzorowana na UTINAM – esencji indiańskiej (UTINAM - Oryginal Indian Essence).
Mieszanka Cybertotem Remix Project składa się z 9 składników - wibracji dźwiękowych : CENTRUM / HATI / RAMUNAS JARAS / TREPANG / DUBCORE / EMITER / WIDOTA / ACCOMPLICE AFFAIR / STYCZYŃSKI – o starannie dobranych właściwościach i w przemyślanych proporcjach. Brzmienie mieszanki nie jest zwykłym przejawem muzyki , jest to esencja muzyki o właściwościach odtruwających i zapobiegającym chorobom. Słuchając esencji Cybertotem Remix Project w świadomy sposób, oczyszczamy i harmonizujemy wszystkie poziomy naszego ciała i ducha. Liczba 9 ma znaczenie magiczne i dlatego, tylko połączenie wymienionych dziewięciu składników daje niezwykłą moc uzdrawiającą. Zaleca się przyjmowanie mieszanki CRP raz dziennie 2-3 razy w tygodniu. Proces przyjmowania mieszanki CRP można dzielić z innymi o ile jest to działanie niekomercyjne. Mieszanka CRP działa jak afrodyzjaki naturalne, zapobiega depresjom wywołanym obcowaniem z mediami, szołbiznesem i uodparnia na negatywne, kancerogenne wpływy tzw. instytucji kultury oraz skutecznie leczy zobojętnienie artystyczne, nazywane także „budyniowatością mentalną”.
Składniki mieszanki brzmieniowej CRP - odpowiadają ideowo działaniu 9 magicznych ziół : ...
i tu następuje wyliczenie roślin i ich właściwości.....
poniedziałek, 23 listopada 2009
CYBERTOTEM : REMIX PROJECT
poniedziałek, 2 listopada 2009
"15 !"
poniedziałek, 3 sierpnia 2009
Magic Carpathians SOUNDWALK
Zapraszam także do innych wpisów na temat tej wyprawy oraz do galerii fotografii powiązanych z dokładna mapą terenu wyprawy.
czwartek, 4 czerwca 2009
FOTA SOPATOWIEC
czwartek, 14 maja 2009
MUZYKA TYBETU
Kontakt do bogdana Kiwaka : bogdankiwak@vp.pl
piątek, 8 maja 2009
SAMBUCUS & GINKO :MANNGHA /KONCERT 2 : WABI / SABI / SHIBUMI/
THE CURATORS
niedziela, 26 kwietnia 2009
KONCERT NA STACJI KOLEJOWEJ -dalszy ciąg
poniedziałek, 20 kwietnia 2009
RAILWAY STATION - CONCERT
KONTAKT do Bogdana Kiwaka : bogdankiwak@vp.pl
niedziela, 5 kwietnia 2009
KONCERT NA STACJI KOLEJOWEJ
(cdn...)
niedziela, 8 marca 2009
International Improvisation Supergroup
Z inicjatywy Jacka Slaskiego - dziennikarza, wydawcy, muzyka i kuratora berlińskiej Galerii Zero, powstał projekt IIS : Anna Nacher, Harri Sjostrom, Wolfgang Seidel, Marek Styczyński.
Więcej informacji oraz archiwalne foty z tego projektu (oraz z akcji muzycznych Conrada Schnitzler'a i Wolfganga Seidel'a) możecie szukać w archiwum Galerii Zero.
Numer katalogowy płyty to WFR 023/2009.
niedziela, 1 marca 2009
SOPATOWIEC SESSION DVD
piątek, 30 stycznia 2009
ORGANIC PHOTOGRAPHY / ECOTONE WORKS
Fotogramy organiczne i wybór utworów łączy pojęcie "ekotonu", stosowane w naukach przyrodniczych na określenie strefy nakładania się odmiennych środowisk (np. morza i lądu, łąki i lasu ). W strefie tej dochodzi nie tylko do prostego nałożenia się odmiennych środowisk ale także do wytworzenia całkiem nowych jakości (nisz, gatunków, przystosowań). Z tego powodu strefy przejściowe (ekotony) są zazwyczaj bogatsze przyrodniczo. W muzyce prezentowanej na płycie łączymy brzmienie instrumentów muzycznych z nagraniami terenowymi, stosujemy nałożenia i powtórzenia oraz świadomą hybrydyzację dążąc do uzyskania nowych form i bogatszego środowiska brzmieniowego.
OTHER THINGS
P.S.
WARSZAWA / CONCERT
NEPAL & INDIE
QUEEN of SNOW
Podczas naszego "soundwalk-u" nad brzeg Dunajca było 15 stopni mrozu! Zarejestrowaliśmy w tych warunkach dźwięki łamiącego się lodu, płynącej kry, śniegu, płynącej w przeręblach przechłodzonej wody, a także brzmienie rozpadania się cieniutkich tafli lodu i odgłosy stukania soplami w grubą pokrywę lodową skuwającą rzekę. Rejestracje dźwięków otoczenia miały na celu uchwycenie zimowego brzmienia Dunajca dla sprecyzowania różnicy pomiędzy brzmieniem otoczenia (środowiska brzmieniowe, krajobraz akustyczny) w lecie i zimie. Takie różnice są postrzegane przez rdzenne kultury i np. u Innuitów dostosowuje się do nich techniki ekspresji : " Inuit vocal techniques underscore this relationship to the environment, especially as regards the acoustic environment" (...) "The summer soundscape is dense compared to winter, when the silence of the ice pack hangs heavily, disturbed only by the whistling wind".- Philippe Le Goff (cytaty z rozdziału katalogu sztuki Innuitów pt. "Innuit -when words take shape").